Font Size

Profile

Cpanel
Наші послуги
Абітурієнтові
Студентові
Курси для плавскладу

Warning: Creating default object from empty value in C:\AppServ\www\components\com_k2\models\item.php on line 481

Новини кафедри гуманітарної підготовки

Vote it
(0 votes)
Posted by  in: Останні новини

Співпраця з  Херсонською обласною універсальною бібліотекою ім. Олеся Гончара

29 березня  2018 року студенти нашого навчального закладу навідалися до Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара  з метою

ближче познайомитися з бібліотекою, її структурними підрозділами, з різними видами послуг, які пропонує  цей чудовий осередок знань та культурного життя нашого міста Херсона. Студентам було запропоновано прийняти участь у тренінгу з тайм-менеджменту, який має назву  «Шлях до успіху» . З викладачем англійської мови кафедри гуманітарної підготовки Пірожковою І.В.  наші екскурсанти прослухали цікаву та корисну інформацію , а  також  отримали практичні поради , щодо раціонального планування часу.

Назва «тайм-менеджмент», тобто управління своїм часом, вперше пролунала з вуст данця Клауса Меллера, засновника компанії Management International.

 Він створив прообраз сучасного органайзера  time-mаnager.

А президент США Дуайт  Девід Ейзенхауер винайшов алгоритм планування часу, нині відомий як  «Матриця Ейзенхауера». Цією, на наш погляд, цікавою інформацією ,ми хочемо поділитися з читачами  нашого сайту

 

Матриця Ейзенхауера -

34 президент США Дуайт Девід Ейзенхауер був дуже зайнятою людиною. Щоб встигати за день зробити більше, він створив власний ефективний інструмент тайм-менеджменту, який сьогодні називають Матрицею Ейзенхауера або Матрицею пріоритетів. У чому суть методу?

Що таке матриця Ейзенхауера?

Ідея матриці Ейзенхауера полягає в тому, щоб навчитися швидко відрізняти важливі справи від другорядних і тих, які взагалі не вимагають уваги. Всі поточні і заплановані справи Ейзенхауер запропонував розбивати на 4 категорії за принципом терміновості і важливості. Для наочності він намалював квадрат і розділив його на 4 поля (квадрати).

Кожне поле вміщало в себе список справ:

1 поле: Важливі і невідкладні справи;

2 поле: Важливі, але не дуже термінові справи;

3 поле: Неважливі, але термінові справи;

4 поле: Неважливі і нетермінові справи.

Як працювати з квадратом Ейзенхауера?

Розглянемо квадрат Ейзенхауера більш докладно:

  1. 1.    Важливі і невідкладні справи.

 Що б ви віднесли до цієї категорії? Яку кількість термінових і важливих справ могли б записати в цей квадрат? Фокус полягає в тому, що планування по Ейзенхауеру тільки тоді можна назвати ефективним, коли цей перший квадрат виявляється завжди чистим, без єдиного запису. Якщо у вас є список справ, які ви можете віднести в це поле матриці, значить, щось заважає вашій продуктивній роботі: лінь, відсутність самодисципліни, невміння правильно розставити пріоритети і т. д. Все це призводить до появи авралів, що погано позначається на психічному і фізичному стані людини.

2. Важливі, але не дуже термінові справи.

 Ейзенхауер, створюючи свою систему тайм-менеджменту, був упевнений, що саме ця категорія є найважливішою. Своєчасно помістити сюди задачу і взятися за її виконання - означає можливість присвятити вирішенню завдання стільки часу, скільки необхідно. Так, наприклад, своєчасне звернення до лікаря попередить захворювання, а написання студентської дипломної роботи трохи раніше термінів залишить можливість для виправлення помилок.

3.Не дуже важливі, але термінові справи.

 Це поле матриці Ейзенхауер призначене для розміщення сюди справ, які заважають ефективній роботі і тому вимагають негайного усунення. Наприклад, налагодження поломки комп'ютера, допомога тещі в перевезенні меблів на дачу і т. д.

4.Нетермінові і неважливі справи.

У матриці пріоритетів є місце і для справ, які ми виконуємо щодня для того, щоб відволіктися від роботи. Це довгі розмови по телефону, перегляд серіалів, френд-стрічки, написання листів і т. д. Тобто, всі ті справи, які є приємними, але не обов'язковими. Ейзенхауер, якщо говорити про пріоритети, називав подібні заняттями «пожирачами часу», які негативно впливають на продуктивність роботи.

 

Працювати з квадратом Ейзенхауера буде зручніше, якщо:

  • Розставити в кожному полі завдання за ступенем важливості, пронумерувавши їх латинськими літерами або цифрами. Спочатку варто братися за більш термінові і важливі справи;
  • Зосередитися в основному на справах з квадрату 2. Якщо справи зі списку не надто термінових, але важливих потраплять в квадрат важливих і термінових справ - не страшно. Головне, щоб подібне переміщення не стало тенденцією;
  • Визначити для себе довгострокові цілі і покроково розписати завдання для їх досягнення. Завдання розподілити по квадратах;
  • Не відволікатися від виконуваного в даний момент завдання на перекури, перегляд пошти та інші справи.

Таким чином, матриця, створена президентом Ейзенхауером - це дієвий інструмент тайм-менеджменту, який успішно застосовується на практиці вже понад півстоліття.

Сподіваємося, що ця інформація спонукає наших студентів та  читачів до розумного використання часу та планування свого життя.

 

Last modified on Вівторок, 03 квітня 2018 06:03

Leave a comment

* Обов'язкові поля