Font Size

Profile

Cpanel
Наші послуги
Абітурієнтові
Студентові
Курси для плавскладу

Warning: Creating default object from empty value in C:\AppServ\www\components\com_k2\models\item.php on line 481

09 лютого 2018 року кафедрою гуманітарної підготовки МІПО імені Ф.Ф. Ушакова проведено круглий стіл «Сучасний стан ринку праці моряків»

Vote it
(0 votes)
Posted by  in: Останні новини

 

Рішення про проведення круглого столу, саме як найдемократичнішого способу спілкування між майбутніми фахівцями морської індустрії, виникло на кафедрі гуманітарної підготовки не випадково. У процесі неформальних бесід зі студентами заочної та денної форм навчання  з’ясувалось, що існує певний дефіцит інформації щодо специфіки професії моряка та труднощів з першим працевлаштуванням.

Тема «круглого столу» зацікавила  і слухачів відділення професійної підготовки, які з великою увагою слухали практикуючих моряків, їх власні історії професійного становлення та корисні поради, які, сподіваємося, стануть у нагоді в майбутній професійній діяльності.

Анатолій Анатолійович  Гамелаурі,моряк з великим досвідом та стажем роботи, талановитий педагог,голова профспілки МІПО, щиро підтримав ініціативу  обміну досвідом та ближче знайомство досвідчених  моряків з початківцями,  привітав учасників круглого столу, налаштував усіх на конструктивний та корисний діалог. Цікавою для молоді була розповідь Анатолія Анатолійовича про становлення українського флоту,про проблеми моряків з працевлаштуванням у сучасній Україні.

Розповідь Тимура Анатолійовича Гамелаурі , який  продовжує морську династію, була з яскравими прикладами , з добрим гумором, але його власний приклад (посада  другого помічника капітана) надихнув молодь, викликав бажання теж досягти такого ж успіху у професії. Гамелаурі Т.А проаналізував проблеми , що існують в українських екіпажах, порадив постійно підвищувати свій професійний рівень та удосконалювати професійну англійську мову.

Змістовним був виступ Танчевського Сергія Володимировича, практикуючого старшого механіка, викладача нашого інституту. Він дуже переймається станом українських  фахівців на ринку праці ,тому  щиро і відверто розповів про  проблеми, які наші моряки створюють для самих себе, не завжди  чітко виконуючи  професійні обов’язки. Основні тези його емоційного виступу наступні: крім фахових знань моряку необхідне глибоке знання професійної англійської мови, як складової професійного зростання; орієнтація на іноземні компанії; як і чому одні йдуть у рейс, а інші місяцями чекають на березі; як краще презентувати себе судновласнику.

Актуальні професійні проблеми , про які розповіли досвідчені фахівці, викликали неформальну дискусію. Бажання поділитися власним досвідом було реалізовано у виступах здобувачів вищої освіти заочної форми навчання – Бесараба Ю.М. та  Старущенко В.В. . Бесараб Ю.М., моторист, розповів про власний досвід та особливості роботи на танкерному флоті. Він надав інформацію щодо кадетських програм в іноземних компаніях. Старущенко Валерій, практикуючий електромеханік, виклав своє бачення успіху в морській справі, наголосивши , що моряк повинен уміти робити майже все,щоб в екстремальній ситуації не розгубитись і не панікувати.

Викладачі англійської мови за професійним спрямуванням Мельніченко А.В. та Пірожкова І.В. порадили приділяти увагу вивченню не тільки професійної англійської, а й опановувати інші мови міжнародного спілкування – французьку та німецьку. Знання декількох мов надаватиме суттєву перевагу при заключені контракту з судновласником.

Гамелаурі А.А. та завідувач кафедри гуманітарної підготовки Веніг Н.М. підвели підсумок цікавій і, сподіваємося, корисній дискусії, подякували усім учасникам, висловили сподівання, що такі зустрічі можуть стати традиційними. Після закінчення нашого заходу, студенти та слухачі відновили спілкування, обмінювалися номерами телефонів, дискутували. Можливо у майбутньому, зустрічаючи один одного на суднах, вони, як старі знайомі, підтримають «однокашників», бо об’єднав їх наш навчальний заклад – Херсонський морський інститут післядипломної освіти імені Федора Федоровича Ушакова.

  

Last modified on Четвер, 01 березня 2018 16:05

Leave a comment

* Обов'язкові поля